Jak vybrat

Oculus Quest 2 je o 1,5 roku novější VR headset oproti Quest 1. Nabízí větší rozlišení displeje a vyšší obnovovací frekvenci 90Hz, výkonnější procesor, větší paměť RAM. Mohlo by se zdát, že volba je tedy jasná. Výrobce Oculus ale šetřil na jiných věcech, aby udržel cenu zařízení na rozumné úrovni.

Oculus Quest 1 vyniká především celkově lepším zpracováním, kvalitnějšími materiály, pohodlnějším headstrapem, plynulým nastavením IPD ve větším rozsahu(vzdálenost očí/čoček od sebe), a podáním černé barvy... Zařízení prostě působí luxusnějším dojmem

Co tedy zvolit? My doporučujeme takto:

Oculus Quest 1 pro:

  • Úplné nováčky ve VR
  • Hráče s brýlemi (Quest 2 je užší a s brýlemi nepohodlný)
  • Pro požitkáře, kteří ocení zpracování, pohodlí a celkový zážitek
  • Na party, kdy jde spíš o zábavu z hraní, než o detaily ve hrách

Oculus Quest 2 pro:

  • hráče, kteří už VR vyzkoušeli
  • náročnější hráče, kteří ocení lepší detaily ve hrách

Nejste si jisti, co zvolit? Darujte univerzální dárkový poukaz, ať si obdarovaný vybere sám, co se mu bude nejvíc zamlouvat.

 

Příslušenství

Chromecast 3

Na party či oslavu toto prostě musíte mít. Chromecast 3 jednoduše propojíte s Vaší televizí či projektorem pomocí HDMI, připojíte na wifi a všichni okolo pak mohou na obrazovce sledovat, co se právě děje v hráčově světě.

Pokud Váš televizor podporuje chromecast(nebo jej máte doma), toto zařízení nepotřebujete (přes Miracast či jiné alternativy ale brýle s televizí nepropojíte)

Přídavná baterie

Jednoduše uchycená powerbanka na týlu headstrapu Vám nabídne prakticky neomezený čas hraní. Můžete hrát v kuse cca 8 hodin, což oceníte především na akcích ve více lidech. Jinak je výdrž baterie 2-2,5 hodiny.
Powerbanka zároveň slouží jako protizávaží, takže nemusíte mít headstrap tolik utažený a headset je pak na hlavě ještě pohodlnější.

Na jak dlouho?

To záleží, jak dlouho se chcete bavit. Více než 30 her v zařízení nestihnete dohrát ani za týden, ale i za víkend si užijete spoustu zábavy a zážitků.
Na týden se hodí perfektně třeba na dovolenou jako zábava na večery po lyžovačce. Nebo pro náruživé hráče, kteří musí vyzkoušet a dohrát všechno.

Doprava

Moravská metropole je nám domovem, proto po Brně a okolí Vám přivezeme headset osobně zdarma. Mrkněte na mapu až kam všude za Vámi dojedeme.

Zbytek ČR za malý příplatek zařídí kurýrní přepravce.

 

Rádi byste jinou kombinaci příslušenství nebo chcete, aby si obdarovaný zahrál ty nejlepší VR hry na výkoném PC? Neváhejte a napište nám, připravíme poukaz přímo dle vašich přání.